Mental Aritmetik

 • Mental Aritmetik Programı

  5-14 Yaş Çocuklarının Zihinsel Gelişimini Maksimum Seviyeye Ulaştırır
  Bugüne kadar insan beyninin çalışması konusunda önemli araştırmalar yapılmış ve ilginç gerçekler ortaya çıkmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda elde edilen veriler, insanoğlunun beyin potansiyelinin ancak % 6-7′sini kullanabildiğini ifade etmektedir. Araştırmalar sağ beynin ritim, uzman bilinci, bütünü görme, hayal gücü, hayal kurma, renk, boyut konularında; sol beynin ise, sözcükler, mantık, sayılar, ardışıklık, çizgisellik, analiz, listeleme, yazma gibi konularda yetenekli olduğu sonucunu elde etmiştir. Ortaya çıkan diğer çarpıcı bir gerçek ise, beynin lobları arsında bir iletişim ağı olduğu, tam bir zihinsel gelişimin her iki lobun çalıştırılması ve aradaki iletişimin sağlıklı olması sonucu gerçekleşebileceği gerçeğidir.
  Abaküs Temelli Beyin Geliştirme Programı, her iki beynin sağlıklı bir iletişim ile işbirliği yapmasına olanak sağlayarak geleceğimizin dahi adaylarını yetiştirmektedir.

  Çocuğun Zekası
  Çocuklarda zeka gelişiminin çok yoğun olduğu 5-14 yaş aralığında eğitime gereken önemin verilmesi, hafıza ve zekanın temellerini oluşturan becerilerin kazandırılması, beraberinde ve sonraki yaşlarda öğrenme hızını kesinlikle pozitif yönde etkiler. Bu dönemdeki uygun eğitim, beyinde başarının tohumlarının atılmasını sağlayarak, gelecekteki akademik başarıyı da garanti altına almaktadır.

  Neden Mental Aritmetik
  • Kararlılığı ve hesaplama becerisinin hızlılığını mantıksal
  nedenlerle arttırır.
  • Hafızayı güçlendirir.
  • Daha uzun konsantrasyon süresi sağlar.
  • Daha yüksek öğrenim kapasitesi ve özsaygı yaratır.
  • Hayal gücü yeteneğini ve görsel hafızayı arttırır.
  • Anlama seviyesini ve hızını arttırır .
  • Daha üstün gözlem/zihinsel canlandırma (hayal etme gücü)
  yeteneği sağlar.
  • Kesin hüküm verme/ dinleme becerisi kazandırır.
  • Öğrenirken eğlenmenin ve stresi azaltmanın huzurunu yaşatır.

  Mental Aritmetik Niçin Önemlidir?
  Zihinsel işlem, özellikle disiplinli eğitimler veren kurumlarda yetişen öğrencilere yardımcı olmada önemlidir. Küçük çocukların öğretmenleri, sayı kavramları ve sayı değerlerini anlatmanın kolay olmadığını bilirler.Matematik kavramlarını anlamak, küçük çocuklara sadece soyut biçimde sunulduğunda uzun bir sürecin beklenmesi gerekmektedir. Sayısal değerleri ilişkilendiren abaküs boncukları gibi somut nesneler kullanmadan sayıları kavramak, çocuklar için zordur.
  Sayıların zihinde nasıl hesaplanacağını öğrenmek çok önemlidir, çünkü beynin işlevsel bölümlerini etkili bir şekilde faaliyete geçirecektir ve böylece zekâ kapsamlı olarak ilerleyecektir. Zihinsel işlem alıştırması yaratıcılığı ve hafıza gücünü keskinleştirir. Bilimsel araştırmalara göre iyi zihin oluşumundan yoksun bir çocuk, 20 yaşına geldiğinde zihinsel becerisi belirgin bir düşüş sergilemektedir. Öte yandan zihinsel eğitimi 14 yaşına kadar alan çocuk, 70 yaşına geldiğinde bile bu zekayı koruyacaktır.

 • Mental Aritmetik Video

  Mental Aritmetik Galeri

hogan outlet golden goose outlet nike tn pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet