FFW English Programs

 • FFW English Program

  İngilizce Bilmek Neden Önemlidir?
  Son yıllarda tüm yaş gruplarında İngilizce somut bir gereklilik olmaya başlamıştır.400 Milyon insan tarafından ana dil olarak olarak kullanılan İngilizce nin Dünya üzerinde 73 ülkede 1 milyar insan tarafından konuşulmakta ve 1 milyar kadar insan tarafından öğrenilmekte veya ikinci bir dil olarak konuşulduğunu düşündüğümüz zaman Dünya’nın neresine gidersek gidelim, İngilizce konuşan birisiyle karşılaşacağımız sonucunu çıkarabiliriz.
  İngilizce; bilimde,denizcilikte,diplomaside,uluslar arası iletişimde,internette kısacası hayatımızın her alanında yer almaktadır.Bunun doğal sonucu olarak bugün sadece İngilizce bilen işadamları yurtdışına ihracat yapabilmektedir. Yalnızca İngilizce bilen bilim adamları yayınlarını yurtdışında yayımlayabilmekte ve alanlarındaki gelişmeleri takip edebilmekte, mühendisler yeni teknolojik gelişmelerden yararlanabilmektedir. Yüksek lisans veya doktorasını yapan bir akademisyen internet ortamındaki kaynaklardan İngilizce sayesinde faydalanabilmektedir. Doktor, hâkim ve savcı gibi meslek dallarını icra eden insanlar mesleklerinde daha ileriye gidebilmek için İngilizce’den istifade etmektedir. Bütün bu örnekler İngilizcenin hayatımız için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu vurgulamaktadır.

  Biz Ülke Olarak İngilizcede Ne Seviyedeyiz ?
  Genç yaşta dil öğrenmenin çok avantajı olduğu bütün Dünya tarafından kabul gören bir gerçektir. Çocukların 7-8 yaşına kadar öğrendikleri dil ana dil, 8-9 yaşından sonra öğrendikleri dil yabancı dil olarak kalmaktadır. Türkiye’nin de dahil olduğu birçok ülkede, çocuklarımızın İngilizce eğitiminde sadece teknik bilgiye önem veriliyor ve İngilizce ile fazla içli dışlı olunması engelleniliyor. Dil bilgisi, cümle yapısı gibi şeylere odaklanılıyor. Bundan dolayı öğrenciler konuşmakta, iletişim kurmakta zorluklar yaşıyorlar. Son yapılan yeterlilik endekslerinde 54 Ülke arasında Türkiye nin 32. sırada yer alması bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır.

  O Halde Bütün Bu Bilgiler Işığında İngilizce’yi Çok Daha Dolay Öğrenilebilir, Kılacak Olan FFW Englısh Programs’ın Diğer İngilizce Programlarından Farkı Nedir?

  Fast ForWord programı, 30 yıllık sinirbilimi araştırmaları bulgularına dayalı, her alanda öğrenmeyi hızlandıran İngilizce dilinde bir programdır. Amerika’da dünya merkezi bulunan, 4 sinirbilimci tarafından 1996 yılında kurulmuş olan Scientific Learning firmasının 55 kadar patenti ile tescillenmiş ürünleridir. Program kendi içinde farklı seviyelerden oluşmakta olup, her seviye de kendi içinde en az 5 tane egzersizden oluşmaktadır. Bu egzersizler öğrenci tarafından ev ya da Verda Eğitim anlaşması bulunan merkezlerde bilgisayar ortamında online olarak hazırlanmış alanlarda kulaklık ve mikrofon kullanılarak çalışılmaktadır. Fast For Word özellikle oyunlar üzerine kurulmuş bir yapı kullanır.Öğrenci her ne kadar kendini bilgisayarda oyun oynuyor gibi hissetse de aslında önemli bir çalışma yapmaktadır. Ancak normalde ders çalışırken hissedilen baskıyı hissetmemektedir.

  ‘’Çocukların Beynini İngilizce Öğrenmeye Uyumlayın’’
  Fast ForWord programı, öğrenmeyi kolaylaştıran hafıza, dikkat, görsel algılama, işitsel algılama ve sıralama becerilerini geliştirirken aynı zamanda İngilizce fonolojik ve fonemik farkındalık, akıcı konuşma, kelime haznesi, anlama, dizin çözme, çalışan hafıza, söz dizimi (syntax) kurallarını da içeren, geniş kapsamlı dil becerilerinin de gelişmesini sağlar.

  harvard         ffw         stanford

  Harvard ve Stanford Üniversitesi Onaylı Program

  Akıl Treni bünyesinde kullanılan Fast ForWord ve Reading Assistant programları Harvard ve Stanford üniversitesi tarafından başarıları test edilmiş ve onaylanmıştır. Reading Assistant programı ise 2012 yılında eğitim teknolojileri dalında en iyi program seçilmiştir. İlgili habere bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Reading Asistans
  Scientific Learning firmasının Reading Assistant programı, İngilizce lisanında mükemmelliğe erişmek için gerekli olan sesli okuma becerilerini geliştiren sabırlı, yargılamayan bir dinleyicidir.
  Reading Assistant yazılımı, öğrencilerin kelime haznesini ve akıcı okuma ile anlama becerilerini geliştirmeleri için, ileri düzeyde konuşma doğrulama teknolojisini bilimsel temellere dayalı müdahale teknikleri ile birleştirmektedir. Öğrenciler bir metnin akıcı olarak okunduğu modeli dinlemekte, kelimeleri önceden incelemekte ve pasajı sesli olarak okumaktadırlar. Okumadan sonra öğrenciler, anlamadıkları sorunlu kelimeleri gözden geçirmekte ve yaptıkları okumayı tekrar dinlemektedirler.
  Reading Assistant, çocuklar İngilizce programına başladıktan ve Fast ForWord programında belli bir ilerlemeyi gösterdikten sonra çalıştırılmaktadır. Özellikle İngilizce kelime haznesini, akıcı okuma ve anlama becerilerini geliştirmek adına muhteşem sonuçlar vermektedir.

  “Daha Güçlü Beyinler, Daha İyi Öğrenir…”
  Tıpkı bedenimiz gibi beynimiz de düzenli ve etkin egzersizlerle daha da güçlendirilebilir! Fast ForWord egzersizlerinin düzenli kullanımı ile beyin daha iyi öğrenir hale gelir.FFW İngilizce Eğitim Programına katılan çocuğunuz, hem İngilizce öğrenirken yaşayabileceği olası zorlukları engellemiş olur, hem de öğrenim hayatını daha rahat sürdürür hale gelir.
  Çocuğunuz 4 +4 aylık program kapsamında özel olarak hazırlanmış İngilizce eğitim müfredatını takip eder.

  Ffw English Programs Uygulama
  – Haftada minimum 5 gün 50′şer dakika Fast Forword çalışması (bu çalışmaların bir kısmı evde bir kısmı merkezde yapılmaktadır)
  – Haftada minimum 5 gün 30 dk Reading Assistant çalışması (bu çalışmaların bir kısmı evde bir kısmı merkezde yapılmaktadır)
  – Program için hazırlanmış özel öğrenci kitabı doğrultusunda hafta sonları 2 saat merkezde İngilizce Öğretmeni eşliğinde Gramer çalışması
  – Hafta sonları 1 saat merkezde İngilizce Öğretmeni eşliğinde grup egzersizleri ve aktiviteleri.
  Çocuğunuz 4 ayda minimum 500 İngilizce kelime öğrenecek!Unutmayın Türkçe
  Günlük konuşma dili 200 kelime’den oluşuyor.

 • FFW English

  FFW English Galeri

hogan outlet golden goose outlet nike tn pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet