El Yazısı Geliştirme

 • El Yazısı Geliştirme Programı

  El Yazısı Geliştirme Programı

  Yazı geçmişten bu güne gelen en eski iletişim kaynağıdır.El yazısı problemi kendini ifade etme ve gösterme becerisine de ciddi anlamda zarar verir. Yazısı yavaş olan ve kontrol becerileri düşük olan öğrencilerin bu sıkıntıları yaşları büyüdükçe eğitim hayatında ve daha sonrasında ciddi problem olarak karşılarına çıkacaktır. Bu nedenledir ki yazının doğru ve güzel yazılması oldukça önemlidir. Yalnız el yazısı değil çizim becerilerini, kağıt üzerindeki hakimiyetlerini, el sanatlarını, kalem/fırça üzerindeki kontrolünü geliştiren, adeta doping niteliğinde bir programdır. El yazısı öğrenciler için çok önemli bir unsurdur. Eğitimde başarılı olmanın yanı sıra; akıcı, okunabilir, kendini ifade eden ve iletişim sağlayabilecek nitelikte el yazısı olması öğrenci için ciddi bir farkındalık yaratacaktır. El yazısı yavaş olan öğrenciler sınıf içerisinde anlatılan konuları ve not alınması gereken bölümleri defterine aktarmada akranlarına göre daha yavaş olacakları için öğrenilen konuları hatırlama ve ortaya dökme konusunda dezavantajlı olacaklardır.

  “İlk Gün; 3 Dakikada 17 Kelime, 10 Hafta Sonra; 3 Dakika`da 40 Kelime”10426622_1142294489135478_5896268181241887574_n

  El yazısında problem yaşayan öğrenciler istenilen düzende  not alamadıkları için dersin hatırlanması ve çalışılması gereken zamanda sorun yaşayacaklardır. Bu nedenle ödev yapılması, verilen görevlerin yazılı olarak kaydedilmesi sırasında ve hatta sınav süresinde bu sıkıntı öğrenci için ciddi bir probleme dönüşecektir. El yazısı geliştirme programı sayesinde; günde 2 saat, 10 hafta, toplam 20 saat’de öğrencinin el yazısı büyük oranda değişir. Yazı geliştirme programı toplamda 10 hafta 20 seanstan oluşur. Öğrenciler programa haftada 2 ayrı gün 1 seans olarak katılırlar. Her seans 40 dakika sürer. Program içeriği 4 ayrı etkinlikten oluşmaktadır. Her etkinlik ortalama 6-9 dakika sürmektedir. Her seansa maksimum 6 öğrenci katılabilir. Program materyalleri ve etkinlikler en fazla 6 öğrenciye göre programlanmıştır.

  10376283_1142294515802142_2087403690383143738_n

  “Hem Çok Daha Hızlı Hem de Çok Daha Güzel”

  MAGNETIC MAZE

  Öğrencilere el ve göz koordinasyonunun geliştirilmesi için yapılan bir etkinliktir. El ve göz koordinasyonunu bireymJair içi tamamlamak için göz ve el hareketlerini birlikte koordine etmesi yeteneği olarak tanımlanır.

  PAINT GUEST

  Paint Guest bir tahta etkinliğidir. Bu etkinlikte öğrencinin kaba motor kasları ile birlikte el ve göz kordinasyonun geliştirilmesi, bilek, kol kaslarının güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

  WALKING FINGERS

  Bu etkinlik öğrencinin el-göz koordinasyonunu geliştiren ve aynı zamanda eldeki ince kasların gelişmesini sağlayan bir etkinliktir. Walking Fingers etkinliğinde iki farklı materyal kullanılmaktadır. Bunlardan ilki töropatik el hamurudur. Töropatik el hamuru ince el kaslarının gelişmesi ve güçlenmesi için üç farklı sertlik derecesinde üretilmiş özel farklı renklerde olan hamurlardır. İkinci materyal ise el yazısı geliştirme kalemidir. El yazısı geliştirme kalemi için özel bir titreşim motoru olan ve öğrencinin yazı yazarken elinde titreyen, yazı yazma yada çizme işini güçlendiren özel olarak tasarlanmış aynı zamanda eğlendirerek yazı yazmasını sağlayan bir kalemdir.

  CROP CIRCLES

  Crop Circles öğrencilerin gördükleri imajları diğerlerinden ayırma yeteneğini geliştiren bir etkinliktir. Görsel Ayrıştırmayı, görsel olarak benzerlik ve farklılıkları tanıma yeteneği olarak tanımlayabiliriz. Görsel ayrım, eşleştirme öğrenimi, harfleri yazma ve okumada ayırabilme, matematik kavramlarını öğrenme, görsel materyallerin detaylarına dikkat edebilmek için gerekli bir yetenektir. Crop Circles etkinlikleri kolaydan zora giden 40 etkinlikten oluşmaktadır. Öğrenciler her seansta 2 etkinliği bitirirler.

  12805971_1142294465802147_9084149891257462137_n

 • El Yazısı Programı

hogan outlet golden goose outlet nike tn pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet