Dikkat Geliştirme

 • Dikkat Geliştirme Programı

              Dikkat eksikliği veya dikkat dağınıklığı öğrenim hayatında, özellikle sınavlarda yanlış okumaya, yanlış anlamaya, ayrıntıları gözden kaçırmaya sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için ilgiyi bir noktada yoğunlaştırabilmek ve sürekliliğini sağlayabilmek son derece önemlidir.

              Odaklanma; bir kişinin, herhangi bir durum veya olay üzerinde yoğunlaşabilme eğilimidir. Odak kelimesinden türeyen bu kavram, tamamen dikkat üzerine kuruludur. Odaklanma eyleminde 3 ana unsur vardır. Bunlardan birincisi odaklanan kişi yada cisimdir. Kişiler, genelde yaptıkları eylemlerden dolayı odaklanılan şahıs olarak göze çarparlar. Bazen odaklanılan unsur bir eşya veya araç da olabilir. İkinci unsur ise odaklanan kişidir. Az önce bahsettiğimiz kişiye veya cisme odaklanan şahıs, bu unsurun başrolündeki kişidir. Son unsur ise odak sebebidir. Genelde bizi ilgilendiren durum veya olaylardan ötürü bazı şeylere odaklanma ihtiyacı duyarız.
               Bazen bizi ilgilendiren bir konuşma, bazen hoşumuza giden bir eylem; odaklanma ihtiyacımızın temel sebebi olabilmektedir.
  Bazı insanlar, odaklanma esnasında çeşitli sorunlar yaşayabilirler. Özellikle dikkat eksikliğinden meydana gelen bu durum, başka sorunları da beraberinde getirmesi sebebiyle büyük önem arz eder.

               İnsanlar, yaşamları boyunca bir takım sorunlarla ya da olumsuzluklarla mücadele edebilirler. Her insanın psikoloji durumu farklı şekilde seyretmektedir ve yaşanan sorunlar aşağı yukarı aynıdır. Bu sebeple bu tür bilgi verici yazıların yazılması, benzer sorunları yaşayan insanların sorunlarına ışık tutmak açısından çok önemlidir. İnsan vücudu, çok özellikli bir yapıya sahiptir ve müthiş bir işleyişe sahiptir.
              Tüm organlarımız arasında bir denge söz konusudur ve bu denge, yaşamsal faaliyetlerimiz açısından bir hayli önemlidir.Zaman zaman vücudumuzda dengesizlikler meydana gelebilir. Bu dengesizlikler, beraberinde bir takım sorunları da getirir ve bir tür çöküş dönemi yaşarız. Çöküş döneminde kişiler, farklı psikolojik rahatsızlıklara maruz kalabilir. Bu rahatsızlıklar, derecesine göre farklı tekniklerle tedavi edilebilir. İnsan, kendini iyi tanımalı ve kendiyle ilgili olumsuzlukları az çok bilmelidir. Herhangi bir değişim yaşandığında bu değişimden haberdar olan insan, toparlama sürecini daha iyi şekilde geçirebilir. İnsanların en sık yaşadığı sorunlardan biri de odaklanamamadır. Odaklanamama, bir cisme ya da kişiye dikkatle bakamama, onu dikkatle dinleyememe, gereken ilgiyi gösterememe gibi durumlarda da görülebilir.

 • Dikkat Geliştirme Video

  Dikkat Geliştirme Galeri

hogan outlet golden goose outlet nike tn pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet