DİKKAT EKSİKLİĞİNE SON

Nisan 26, 2016

DİKKAT GELİŞTİRME PROGRAMI

dikkat-eksikligi-tedavisi_646x340

Dikkat eksikliği ve ya dikkat dağınıklığı, eğitim-öğretim hayatında, özellikle sınavlarda yanlış okuma ve bu nedenle yanlış anlamaya, ayrıntıları rahat bir şekilde görememeye ve gözden kaçırmaya sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için ilgiyi bir noktada yoğunlaştırabilmek ve sürekliliğini sağlayabilmek son derece önemlidir.

Odaklanma; bir kişinin, herhangi bir durum veya olay üzerinde yoğunlaşabilme eğilimidir. Odak kelimesinden türeyen bu kavram, tamamen dikkat üzerine kuruludur. Odaklanma eyleminde üç temel öğe mevcuttur. Bunlardan ilki odaklanılan kişi ya da cisimdir. Kişiler genelde yaptıkları eylemlerden dolayı odaklanılan şahıs olarak göze çarparlar. Halbuki odaklanılan unsur, bir eşya ve ya araç da olabilir. İkinci unsur ise odaklanan şahıstır. Odaklanılan kişiye veya cisme odaklanan kişi, bu öğenin başrolündedir. Son öğemiz ise odak sebebidir. Genelde ilgi alanımızın içinde olan durum veya olaylardan ötürü bazı şeylere odaklanma ihtiyacı duyarız.

Bazen bizi ilgilendiren bir konuşma, bazen hoşumuza giden bir eylem; odaklanmamızın temel sebebi olabilmektedir. Programa katılan öğrencilerin dikkat sürelerinin uzaması, dikkat kalitesinin artırılması, algılarının gelişmesi, konsantrasyonun artması, zeka gelişimi, eksik olan yetenek ve becerilerinin tamamlanması, özgüven ve sorumluluk bilincinin oluşturulması gibi bir çok gelişim faktörünün kazandırılması amaçlanmaktadır.

Programın Amaçları:

  • Öğrencilerin zihinsel kapasitelerini artırmak
  • Zeka ve dikkat becerilerini geliştirmek
  • Dikkat ve konsantrasyon sürelerini uzatmak
  • Gözlem ve yorumlama yeteneğini geliştirmek
  • Okuduğunu anlama ve hızlı karar verme becerisi kazandırmak
  • Odaklanma, zamanı etkin yönetme ve planlı hareket etme becerilerini geliştirmek
  • Etkili iletişim ve grupla çalışma becerilerini geliştirmek
  • Motivasyon ve özgüveni artırmak
  • Sadece akademik anlamda değil, sosyal anlamda da önemli bir gelişim göstermelerini sağlamak
Schoolboy Struggling with Math Problems

Schoolboy Struggling with Math Problems

Leave a reply
NE KADAR ÇOK ETKİNLİK O KADAR KALICI ÖĞRENMEAkıl Treni Bartın Mental Aritmetik Programı

Leave Your Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hogan outlet golden goose outlet nike tn pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet